Benim Tatlı Yalanım
Yönetmen: Barış Erçetin

Benim Tatlı Yalanım

Bu hikaye, bekar bir baba ve "işe alınmış" bir anne hakkındadır.

Nejat, üniversiteden ilk aşkı olan Aylin ile evlidir. Kayra adında bir bebekleri olur. Aylin bir gün doğum sonrası depresyon nedeniyle kızını ve kocasını terk eder. Nejat, bekar bir baba olur. Kızına annesinin yokluğuyla ilgili "masum" yalanlar söyler. Nejat, kızına annesinin ihtiyacı olan çocuklara yardım etmek için Afrika'da olduğuna dair bir hikaye uydurur. Sözde Aylin'in yazdığı pek çok mektupla da yalanını destekler ki öykü daha inandırıcı olsun.

Bir gün uzun süredir ailesiyle birlikte bir mahallede eski moda bir kahvehane işleten Suna ile tanışır. Birkaç olaydan sonra Suna, Nejat'ın evini ziyaret eder. Kayra, Suna'yı görünce Suna'nın annesi olduğunu düşünür ve Kayra’nın 6. yaş günü için geri döndüğünü sanar.

Suna ve Nejat, Kayra'ya gerçeği söyleyemez ve kendilerini oynamak istemedikleri bir oyunun içinde bulurlar. Suna, kiralık bir anne olur. Bu durumda Nejat ve Suna yakınlaşır. Sevgi dolu gerçek bir aile olduklarında Aylin çıkacak ve yeni bir meydan okumayla yüzleşmek zorunda kalacaklardır.

Yönetmen:

Barış Erçetin

Yazar:

Deniz Dargı

Murat Taşkent

Cenk Boğatur

Cem Görgeç

Oyuncular:

Furkan Palalı (Nejat)

Aslı Bekiroğlu (Suna)

Lavinya Ünlüer (Kayra)

Benim Tatlı Yalanım