Beyrutlu Gelin
Yönetmen: Fikret Kadıoğlu

Beyrutlu Gelin

Güzel ve iyi kalpli Thurayya yetenekli bir müzisyendir. Müzik Konservatuarı'ndan mezun olduktan sonra, arka vokalist olarak çalışarak ve reklam şarkılarında şarkı söyleyerek müzik sektörüne katıldı. Dünyadaki tek akrabası olan teyzesiyle birlikte mütevazı bir hayat sürüyor. Byblos kentinin köklü ailelerinden birisi ve Byblos’ta yaşayan zengin ve yakışıklı bir iş adamı olan Fares Dhaher'e aşık olunca, mütevazı hayatı sonsuza dek değişir.

Dhaher ailesi, Lübnan'ın en eski, en zengin ve en asil ailelerinden biridir. Aile, Fares´in ve üç erkek kardeşinin annesi Laila Dhaher tarafından yönetilmektedir. Fares annesinin favorisidir ve onun için seçeceği bir gelinle müreffeh bir evlilik ayarlamak da dahil olmak üzere büyük hayalleri vardır. Fares bağımsız bir yaşam sürmesine rağmen annesinin planlarından habersizdir. Thurayya'ya derinden aşık olduğu için ona evlenme teklif eder. Thurayya teklifi kabul eder.

Bu derin aile bağları ve eski gelenekler hakkında hiçbir bilgisi olmayan Thurayya, Fares'in nişanlarını duyurmak için Byblos konağında annesiyle buluşma davetini kabul eder. Onların gelişi hırslı anne için büyük bir şoktur, oğlunun getirdiği bu yabancıyı kolayca kabul etmeyecek ve hoş karşılamayacaktır. Thurayya, Laila Dhaher'in sonunda onu daha iyi tanıyacağını ve onu gelini olarak kabul edeceğini umuyor, ancak Laila çok zor bir kadın. İşler zamanla daha da karmaşıklaşacak ve 400 yıllık konağın içindeki hayat ikisinin de umduğu kadar parlak olmayacak...

Yönetmen:

Fikret Kadıoğlu

Yazar:

Armağan Gülşahin

Oyuncular:

Dhafer L'Abidine (Fares)

Carmen Bsaibes (Thurayya)

Takla Chamoun (Laila)

Joe Trad (Khalil)

Fares Yaghi (Hadi)

Rafic Ali-Ahmad (Adel)

Mohamad Al Ahmad (Adam)

Alaa Alzuabi (Talal)

Rania Salwan (Dalia)

Marie Said (Sara)

Linkler:

#AroosBeirut

Beyrutlu Gelin