O3

O3 Medya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bilgesinin en büyük medya grubu Middle East Broadcasting Center (MBC) ortaklığında 14 Mart 2014 tarihinde kurulmuştur.

Türk dizilerinin Ortadoğu ve Dünya’da gördüğü yoğun ilgi ve talep ile harekete geçen O3 Medya, 19 ülkede yayın yapan MBC Group ortaklığında  çalışmalarını sürdürmektedir.

İlk dizisi Kaderimin Yazıldığı Gün ile Türkiye’de ulusal kanallarda başladığı serüveni İstanbullu Gelin, Vatanım Sensin, Son Yaz, A.Rıza, Aziz, Sana Söz gibi sevilen dizilerle devam ettirirken; hem Türk televizyon tarihine adını büyük harflerle yazdırmış, hem de büyük bir aşk ve tutku ile ürettiği içeriklerini toplam 1.245 kısa bölüm olarak 60’dan fazla ülkede de yayınlanması ile kendisini yurt dışı arenada da ispat etmiştir.

O3 Medya, Dünya’da değişen izleme alışkanlıklarının Türkiye pazarındaki liderliğini yaparak Netflix’e ilk Türk dizisini yapan yapım şirketidir.

Hakan: Muhafız / The Protector ile bir ilke imza atmış olmanın gururuna ek olarak; halen 5 Kasım 2021’de tüm Dünya’da eş zamanlı olarak yayına giren Kulüp / The Clup’ın lansman heyecan ve mutluluğunu da yaşamaktadır.