Ever After
Yönetmen: Fikret Kadığolu

Ever After

Nikah masasında sizi terk eden bir adamın düğününü organize etmek zorunda kalsaydınız ne yapardınız?

Beş yıl önceydi. Leyla ve Sarp, yirmili yaşlarının başında sırılsıklam aşık oldular. Kısa sürede çılgınca bir şey yapmaya ve evlenmeye karar verdiler. Aileler müdahale edince sorunlar başladı. Sarp'ın annesi Perihan bu evliliğe kesinlikle karşı çıktı. Bu evlilik, sınıf ayrımı nedeniyle imkansızdı. Onlar servet avcıları, eğitimsiz ve cahil insanlardı. Sarp, annesini ikna etmekte zorlandı. Leyla’nın ailesi ise bu habere sevinçle karşılık verdi. Tanıdıkları Sarp, şık bir beyefendi ve sevimli bir çocuktu.

Sarp ne annesine karşı çıkmak ne de Leyla'yı zor durumda bırakmak istedi. 'Leyla'yı düğün günü elime alıp anneme götüreceğim ve onun için kabul etmekten başka yolu olmayacak' diye düşündü. Bu, gençlik dediğimiz şey. Ancak bu asla böyle olmayacak. Sarp'ın kardeşi Can, ağabeyinin aklını başına almasına çalışır. Onlar daha çok gençlerdir, eğer Sarp böyle bir şeyi yapmaya karar verirse, anneleri Leyla’nın hayatını cehenneme çevirir. Üstelik bunu, o tatlı kıza yapamaz. Sarp ise bu konuda kararsızdır.

Bu sırada Leyla’nın babası tüm bu konuşmaları duyar ve ailesi hakkında bugüne kadar söylediği yalanların farkına varır. Düğünden hemen Sarp'ı gönderir. Leyla ise damadın asla gelemeyeceği o nikah masasına tüm bu gerçeklerin farkında olmadan oturur. Hikayemiz 5 yıl sonra yeniden başlıyor. Şimdi Leyla bir düğün organizasyon şirketinde çalışıyor ve mucizeler yaratıyor. Sonuçta, o acıyı bir kez yaşadı; başka hiçbir gelin bunu yaşamamalı. Sarp ise Amerika'ya taşınmış, üniversiteden mezun olmuş ve bir oteller zincirine başkanlık etmiştir. Ayrıca Melisa ile tanışmış ve ilişkilerini bir üst seviyeye taşıyarak onunla evlenmeye karar vermişti. Melisa ve Sarp düğün bahanesiyle İstanbul'a dönmeye ve hayatlarını orada kurmaya karar verir. Bu da ne? Sarp'ın evleneceği kızın annesi Leyla'nın patronudur. Leyla ise İstanbul'da yapılacak görkemli Sarp ve Melisa düğününü düzenlemelidir. Leyla, yıllardır unutmaya çalıştığı Sarp'la ilgili travmasıyla bir kez daha yüzleşmek zorunda kalacak. Ancak bu Sarp için de hiç kolay olmayacaktı. Leyla nikah masasında terk edildiği için ondan intikam almak istiyor. Böylelikle son derece heyecanlı, gürültülü ve romantik hikayemiz başlar.

Yönetmen:

Fikret Kadığolu

Oyuncular:

Dana Mardini

Nicolas Mouawad

Joe Trad

Pamela Saad El Kik

Carmen Lebbos

Moahamad Keir Jarrah

Salma Massri

Hadi Bou Ayash

Nour Ali

Zeina Zaide

Zhirine El Hajj

JOanna Roubia

Ever After