İstanbullu Gelin
Yönetmen: Zeynep Günay Tan

İstanbullu Gelin

46. Uluslararası Emmy Ödülleri
En İyi Telenovela Adayı

Güzel ve iyi kalpli Süreyya yetenekli bir müzisyendir. Müzik Konservatuarı'ndan mezun olduktan sonra, arka vokalist olarak çalışarak ve reklam müziklerinde şarkı söyleyerek müzik piyasasına katıldı. Dünyadaki tek akrabası olan teyzesiyle birlikte mütevazı bir hayat sürüyor. Ailevi kökleri Bursa'da olan zengin ve yakışıklı bir iş adamı olan Faruk Boran'a aşık olunca, iddiasız ve mütevazı hayatı sonsuza dek değişir.

Boran ailesi, Türkiye'nin en eski, en zengin ve en asil ailelerinden biridir. Aileyi, Faruk'un ve üç erkek kardeşinin annesi Esma Sultan yönetiyor. Faruk annesinin gözdesidir ve kendisi için seçeceği bir gelinle müreffeh bir evlilik ayarlamak da dahil olmak üzere büyük hayalleri vardır. Faruk bağımsız bir hayat sürmesine rağmen annesinin planlarından habersizdir. Süreyya'ya derinden aşık olduğu için ona evlenme teklif eder. Süreyya evet der.

Bu derin aile bağları ve eski gelenekler hakkında hiçbir bilgisi olmayan Süreyya, Faruk'un nişanlarını duyurmak için Bursa konağında annesiyle buluşma davetini kabul eder. Onların gelişi hırslı anne için büyük bir şoktur, oğlunun getirdiği bu yabancıyı kolayca kabul etmeyecek ve hoş karşılamayacaktır. Süreyya, Esma Sultan'ın eninde sonunda kendisini daha yakından tanıyacağını ve onu gelini olarak kabul edeceğini umar ama Esma Sultan çok zor bir kadındır. İşler zamanla daha da karmaşıklaşacak ve 400 yıllık konağın içindeki hayat ikisinin de umduğu kadar parlak olmayacak...

Yönetmen:

Zeynep Günay Tan

Deniz Koloş

Yazar:

Deniz Akçay Katıksız

Armağan Gülşahin

Oyuncular:

Özcan Deniz (Faruk)

Aslı Enver (Süreyya)

İpek Bilgin (Esma)

Tamer Levent (Garip)

Fırat Tanış (Adem)

Salih Bademci (Fikret)

İstanbullu Gelin