Vatanım Sensin
Yönetmen: Yağmur Taylan, Durul Taylan

Vatanım Sensin

The Wit'in 2016 Fresh TV Listesinde yer almıştır.

İki sevgilinin karşılaşabileceği en tehdit edici gerçeğin altında yatan nedir? Sevginin dayanabileceği nihai zorluk nedir? O fırtınalı gecede kadın ve erkek, bunca yıl sonra bedenlerinin taleplerine boyun eğerek arzularına teslim oldular. Bunun uzun sürmeyeceğini biliyorlardı, onlar için yarın olmayabileceğini biliyorlardı. Öylesine şefkatli, öylesine kıymetli olan aşkları artık tutkularının alevleriyle parlıyordu. Gerçekliğin zulmü onları yutmaya hazırdı. Gerçekliğin zulmü ve aşklarını, umutlarını, inançlarını tehdit eden yasaklayıcı kuşatma... O gece iç içe geçmiş kaderlerinin en umutlu, uğursuz anahtarı...

Bu, bir kadının karşılaşabileceği en zor zamanlarda ailesini bir arada tutmaya çalışan fedakar bir annenin hikayesi. Sevgisinin anılarında teselli bulan ama sevgilisini reddetmek zorunda kalacak bir kadın. Ailesi ve bastırılmış kadınlığı arasında seçim yapmaya mahkum bir anne.

Bu, zamanının en trajik kahramanlarından birinin hikayesidir. Onu durdurmak için hiçbir şey yapamazken ailesinin mahvolmasıyla yüzleşmeye mahkum bir kahraman. Kimseye açıklayamadığı hayati sır nedeniyle ailesi ve değerli aşkı tarafından yalnız bırakılmaya mahkum bir baba. Karşı gelemeyeceği bir sebep yüzünden sevgilisinin parmaklarının arasından kayıp gittiğine tanık olmaya mahkum aşık bir adam. Yine de yüreğine bu kadar yakın olan yemin için yalanından vazgeçmeyecektir. Hiç tereddüt etmeden ölmeye cesaret edebilecek kadar cesur olan bu adam, hayatının değer verdiği her parçasını reddetmeyi kabul eder. Geride bıraktığı kadın, çocuğuna hamileyken evlenme teklifini kabul etmekten başka seçeneği kalmayınca onu parçalayacaktır. Bir adam bunun kendisine olmasına hangi sebeple izin verir? En uğursuz düşmanı kim? En açık gerçek, en trajik yalanı nasıl taşıyabilir? Aşk, gurur ve şerefe aykırı olabilir mi? İhanet karşısında aşk yersiz kalabilir mi?

Yönetmen:

Yağmur Taylan

Durul Taylan

Yazar:

Nuran Evren Şit

Uygar Şirin

Oyuncular:

Halit Ergenç (Cevdet)

Bergüzar Korel (Azize)

Onur Saylak (Tevfik)

Okan Yalabık (Hamilton)

Celile Toyon (Hasibe Ana)

Fatih Artman (Yakup)

Vatanım Sensin